• Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tenczynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej (www.sptenczyn.edupage.org) zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-02-23

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• część z publikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego: zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań Szkoły;
        • publikowane w formie plików PDF publikacje nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań Szkoły;
        • część tekstu nie posiada własnego kontrastu z tłem strony: zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań Szkoły.

Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej.

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 2020-09-22

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Dyrektor Szkoły.

Informacje na temat procedury:

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie. Żądanie musi zawierać:
          • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić  niezwłocznie,  najpóźniej  w  ciągu  7  dni.  Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• organ nadzorujący: DyrektorSzkoły
        • adres: 32-433Lubień, Tenczyn 171
        • e-mail:tenspig@poczta.onet.pl
        • telefon/fax: 18 2 82029

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Szkoła  Podstawowa  im.  Adama Mickiewicza w Tenczynie  zlokalizowana  jest w 1 budynku, do którego prowadzą dwa wejścia: główne  (od wschodu) oraz boczne - od strony boiska sportowego (od północy).

Do budynku mogą bez utrudnień architektonicznych wejść osoby niepełnosprawne, lecz brak jest podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome  i słabowidzące.

Osoby  z niepełnosprawnościami mające problemy z samodzielnym poruszaniem się mogą liczyć na pomoc pracowników Szkoły. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.

W budynku na każdym poziomie znajduje się korytarz. Budynek nie posiada wind. Na każdą kondygnację prowadzą schody wyposażone w barierki. Na schodach brak podjazdów dla wózków.

W budynku nie ma dostosowań dla osób z niepełnosprawnościami (brak pochylni i platform). Na parkingu nie wyznaczono miejsce parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

W budynku jest dostosowana łazienka dla dzieci niepełnosprawnych.

Sekretariat Szkoły znajduje się na pierwszym piętrze i jest dostępny dla petentów  w godzinach urzędowania.

Dla osób nie będących pracownikami i uczniami Szkoły pozostałe pomieszczenia mogą być udostępnione po uzyskaniu zgody dyrektora, wicedyrektora lub wyznaczonych pracowników Szkoły.