• DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2023

W dniu 25 stycznia 2023 r. w auli szkolnej odbyło się tradycyjne spotkanie klas trzecich ze swoimi babciami i dziadkami z okazji ich święta. Przygotowania do tego szczególnego dnia trwały od dłuższego czasu. Uczniowie przygotowali piękny program artystyczny, stroje, rekwizyty, zaproszenia oraz ręcznie zrobione upominki. Rodzice z rad oddziałowych zadbali o poczęstunek i obsługę gości. Do występu klasy trzecie przygotowały wychowawczynie Dorota Góra i Kinga Mastela, Lidia Gruca – Łapka, a o oprawę muzyczną zatroszczyła się Aleksandra Stobiecka. Dostojnych gości przywitała pani dyrektor Jolanta Leśniak.

Trzecioklasiści zaprezentowali tradycyjne jasełka, w których kulminacyjny moment przy żłóbku rozbłysnął jasnością. Uczennice zatańczyły efektowny taniec świateł. Doskonale została odegrana scena z Herodem. Pasterze, pastuszek bosy, aniołowie, trzej królowie i inni bohaterowie również świetnie zaprezentowali swoje umiejętności teatralne. Niejednemu widzowi zakręciła się łza w oku na jakże prawdziwe słowa Matka Bożej i św. Józefa. Nawet rozbójnik, na widok sceny przy żłóbku, który cały czas źle czynił postanowił zacząć życie od początku i służyć Bogu Dzieciątku. Całość uświetnił piękny śpiew dzieci z profesjonalnym akompaniamentem gitarowym. Utalentowani muzycznie uczniowie zakolędowali dla gości na instrumentach. Mali artyści świetnie odegrali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa pod swoim adresem.

Trudno opisać cudowną atmosferę panującą podczas tej uroczystości na sali. Łzy wzruszenia, zachwyt, radość, uśmiech i ciepłe słowa są zawsze najlepszą nagrodą za występ.

Dorota Góra

• PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA

• Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszam Państwa na zebranie podsumowujące pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023.

Spotkanie odbędzie się 24 stycznia (wtorek) o godzinie 17. 00 w auli szkoły.

Jolanta Leśniak

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• w dniu 20 stycznia 2023 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z policjantem dotyczące  „Bezpieczeństwa  podczas ferii  zimowych”. Dzieci  z klas I-III otrzymały dobre rady i przestrogi na ferie zimowe.  Uczniowie przypomnieli sobie również  o zasadach bezpieczeństwa i  umiejętnościach  korzystania z uroków zimy.

Dzieci   z zainteresowaniem  i  uwagą słuchały rad i wskazówek funkcjonariusza. Spotkanie zaowocowało zgłębieniem wiedzy o zasadach bezpiecznej zabawy zimą. Uczniowie  utrwalili sobie numery alarmowe.

Ze starszymi klasami tematyka prelekcji obejmowała zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich. Funkcjonariusz przybliżył uczniom sytuacje, w których młodzież ponosi odpowiedzialność prawną za własne czyny. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również o typach postępowania, jakie mogą toczyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

• TEATRZYK KUKIEŁKOWY

• W dniu 18 stycznia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy teatrzyk kukiełkowy pt. „Królowa Śniegu” wg Hansa Christiana Andersena. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Kaja i Gerdy. Przypomniały sobie lub poznały historię, która w bajkowy sposób ukazuje świat wartości. W trakcie spektaklu uczyły się odróżniać dobro od zła. Przygody bohaterów zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie. Z pewnością niezwykłe przedstawienie na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

• Wyniki XXI Konkursu Szopek Tradycyjnych i Krakowskich

• NAGRODA PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY:

Zuzanna, Marcelina Flaga z Rodzicami, Tenczyn, gmina Lubień

II KATEGORIA Dzieci młodsze – uczniowie klas I-III szkół podstawowych – prace zbiorowe

Anita Stożek, Marcin Studziński, Filip Biedrończyk, Klasa I, II, Tenczyn, Gmina Lubień

VII KATEGORIA Rodzina – rodzice z dziećmi

I miejsce

Zuzanna, Marcelina Flaga z Rodzicami, Tenczyn, gmina Lubień

I miejsce

Aleksandra, Julia Zadora z Rodzicami, Przedszkole, klasa III, Tenczyn, gmina Lubień

WyróżnianieGabriela, Fabian Kozak, Klasa II, III, Tenczyn, Gmina Lubień

• "XVI Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej w Lubniu”

• 24 listopada 2022 odbyły się przesłuchania XVI Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej w Lubniu pod hasłem „GŁOSY WOJNY, DŹWIĘKI POKOJU...” W konkursie udział wzięły uczennice naszej szkoły, które uczęszczają na kółko muzyczne. Wykonały utwór pod tytułem “Idą leśni”. Wykonanie i aranżacja zyskały uznanie komisji konkursu - dziewczęta zajęły I miejsce w swojej kategorii.

W konkursie udział wzięła także uczennica klasy II - Magdalena Rapacz z utworem “Co to jest niepodległość” zdobywając wyróżnienie.Ogromne gratulacje dla naszych uczennic!

Aleksandra Stobiecka

• Konkurs w Lanckoronie - "Biesiada z Mistrzami polskiego romantyzmu"

• 29 listopad 2022 odbyły się przesłuchania do regionalnego konkursu “Biesiada z Mistrzami Polskiego romantyzmu” w Lanckoronie. Udział w konkursie wzięły uczennice klasy VI i VII wykonując dwa utwory Adama Mickiewicza “Świtezianka” oraz “Los pielgrzyma”. Dziewczęta znalazły się na liście laureatów konkursu i zostały zaproszone do udziału w Koncercie Galowym, który odbył się 15 grudnia również w Lanckoronie.W konkursie, w kategorii plastycznej udział wzięła również uczennica klasy VI Karina Bajer, która ze swoimi pięknymi rysunkami uzyskała wyróżnienie.Gratulacje!

Aleksandra Stobiecka