O szkole
Nasza szkoła
W obszernym budynku uczą się dzieci i młodzież w dwunastu salach lekcyjnych oraz kilku pracowniach przedmiotowych. Do dyspozycji mają: dwie sale komputerowe z dostępem do Internetu, świetlicę, bibliotekę, harcówkę, sklepik uczniowski, izbę regionalną, kuchnię ze stołówką, nowoczesną salę gimnastyczną z zapleczem sportowym: stoły ping-pongowe, stół bilardowy oraz siłownia. Szkoła jest nowoczesna i dobrze wyposażona.
Dobre warunki pozwalają na organizowanie wielu zajęć pozalekcyjnych, w których uczniowie chętnie biorą udział.
Z inicjatywy p. Andrzeja Jędryska utworzono Młodzieżową Orkiestrę Dętą. Obecnie działa ona pod kierunkiem p. Andrzeja Stojewskiego.
W szkole realizowany jest program edukacji regionalnej "Bliższe Ojczyzny". Jest to program autorski nauczycielek: p. Danuty Biedrończyk, p. Genowefy Flagi i p. Heleny Studzińskiej. Zajęcia prowadzone są w formie pozalekcyjnej z zainteresowaną grupą dzieci. Dorobek wykorzystywany jest na wszystkich lekcjach. Celem programu jest kształtowanie więzi emocjonalnej z najbliższym otoczeniem, wzbogacanie wiedzy o własnym regionie, kształtowanie poczucia własnej tożsamości narodowej i kulturowej na przestrzeni dziejów, rozwijanie zainteresowań poprzez uczestnictwo w życiu kuluralnym regionu, ocalenie od zapomnienia wartości kulturotwórczych.
W ramach zajęć wykonano izbę regionalną, w której zgromadzono wiele ciekawych eksponatów kultury chłopskiej, związanych z codziennym życiem wsi.
Na podstawie zebranych materiałów tj. starych fotografii, dokumentów itp. opracowano albumy tematyczne. Organizowano konkursy literackie, wystawy prac plastycznych, lekcje muzealne, wycieczki, występy artystyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi regionu, nawiązano współpracę z działającym we wsi zespołem ludowym "Toporzanie". W ramach kontynuacji ludowych tradycji utworzono dziecięcy zespół ludowy "Mali Toporzanie" wraz z kapelą pod kierunkiem p. Andrzeja Jędryska.
Szkoła otrzymała wyróżnienie komisji oceniającej i "Dziennika Polskiego" w zorganizo- wanym przez Sejmik Samorządowy dawnego województwa nowosądeckiego konkursie "Bliższe Ojczyzny". W bieżącym roku szkolnym przystąpiono do dalszej realizacji tegoż programu na terenie Małopolski.
W szkole organizowane są liczne wycieczki np. do Warszawy, Wiednia, Bratysławy, Budapesztu, Rzymu oraz rajdy harcerskie. Szkoła ma również osiągnięcia sportowe w tenisie stołowym i w biegach przełajowych.
Od 1 września 1999 roku funkcjonują sale komputerowe z dostępem do internetu, natomiast wydzieloną część budynku zajmuje Gimnazjum. W budynku szkolnym mieści się również Samorządowe Przedszkole.