NARODOWE CZYTANIE
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY - WYNIKI
Nastąpiła długo oczekiwana chwila. Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu ogłosił wyniki Konkursu Plastycznego „BIAŁO-CZERWONA. WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ”.
Jury w składzie: Renata Cieżak, Magdalena Pawlik, Izabela Hejmej, oceniając prace, szczególną uwagę zwróciło na samodzielność, estetykę oraz zgodność z tematem konkursu.
Jury przyznało następujące miejsca:
W kategorii klas I-IV:
I miejsce – Julia Pustelnik klasa II b
II miejsce – Zofia Druzgała klasa II b
III miejsce – Anita Stożek klasa I a
Wyróżnienia:
Alicja Burtan klasa I a
Dominika Depta klasa II b
Dominik Sokół klasa II a
W kategorii klas V-VIII
III miejsce – Aleksandra Prośniak Klasa VI b
Wyróżnienie:
Maja Stankiewicz klasa V a
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
AKADEMIA 10 listopada 2022 r.
Dnia 10 listopada 2022 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy Vb recytowali wiersze, a chórek śpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Szkoła otrzymała materiały w postaci biało-czerwonych chorągiewek i śpiewników oraz materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące projektu "Wielcy z Małopolski" we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon.
Akademię przygotowały panie: Agnieszka Karcz i Aleksandra Stobiecka.
To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
3
INFORMACJA O PROJEKCIE KAŻDE DZIECKO JEST ZDOLNE - II edycja
Nasza szkoła otrzymała pozytywną rekomendację Kuratora Oświaty do udziału w innowacyjnym projekcie „Każde dziecko jest zdolne”.
Celem projektu jest zapewnienie wsparcia uczniom zdolnym na I i II etapie edukacyjnym, adekwatnie do poziomu ich predyspozycji i możliwości. Adresatami działań są uczniowie zdolnize szkół podstawowych, zlokalizowanych na terenach wiejskich oraz w miastach liczących do 20 000 mieszkańców, z terenu województwa małopolskiego. Warunkiem zakwalifikowania szkoły do projektu jest rekomendacja Małopolskiego Kuratora Oświaty. Projekt ma się przyczynić do podniesienia motywacji do rozwoju i nauki, wzmocnienia poczucia wartości i wiary we własne możliwości, budowania kompetencji uczenia się oraz gotowości do rozwijania pasji i talentów.W każdym powiecie w trybie konkursowym została wybrana jedna szkoła, która korzystaz bezpłatnego wsparcia dla swoich uczniów, nauczycieli i rodziców. Realizatorem projektu jest województwo Małopolskie - Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Działania projektowe są prowadzone od września 2022r. do czerwca 2023r., w tym działania w szkołach - od listopada 2022r. do czerwca 2023r.
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
30-003 Kraków, ul. Lubelska 23
tel. +48 12 623 76 46, fax: +48 12 617 11 24
www.mcdn.edu.pl; e-mail: biuro@mcdn.edu.pl
Udział w projekcie to dla szkoły szansa na:
-
pozyskanie wartościowych merytorycznie rozwiązań pozwalających na diagnozowanie uzdolnień uczniów (model diagnozy, narzędzia diagnostyczne);
-
pomoc w realizacji procesu rozpoznawania uzdolnień;
-
poszerzenie oferty zajęć dla uczniów zdolnych poprzez warsztaty i konsultacje rozwijające ogólny potencjał ucznia, stanowiący bazę dla rozwoju uzdolnień i skutecznego uczenia się;
-
umożliwienie uczniom zdobycia nagród w konkursie, którego przedmiotem będzie prezentacja sukcesu edukacyjnego;
-
zwiększenie kompetencji rady pedagogicznej w zakresie diagnozowania i wspierania uczniów zdolnych;
-
pomoc w wyłonieniu szkolnych liderów i przygotowanie ich do realizacji zadań w zakresie wsparcia uczniów zdolnych;
-
poszerzenie wiedzy i wzmocnienie motywacji rodziców w obszarze wspierania rozwoju dzieci;
-
wsparcie zewnętrzne procesu rozpoznawania uzdolnień i pracy z uczniem zdolnym przez ekspertów (psycholodzy, pedagodzy, doradcy zawodowi) oraz opiekunów ze strony MCDN.
Wsparcie w ramach projektu obejmuje:
-
przygotowanie liderów do realizacji zadań w szkołach-prowadzone przez MCDN
-
szkolenia rad pedagogicznych szkół objętych projektem -prowadzone przez MCDN;
-
diagnoza uczniów pod kątem uzdolnień oraz uwarunkowań uzyskiwanych wyników edukacyjnych - prowadzona przez nauczycieli i szkolnych liderów;
-
warsztaty dla uczniów w formie zajęć rozwijających umiejętność uczenia się, planowania własnego rozwoju, kreatywności i kompetencji społecznych (32 godzinne warsztaty w dwóch grupach wiekowych, tj. klasy 2-4 i klasy 5-8)- prowadzone przez szkolnych liderów;
-
wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów w formie indywidualnych spotkań służących pogłębieniu diagnozy i wyznaczeniu kierunków dalszego rozwoju - prowadzone przez ekspertów zewnętrznych (psychologów, pedagogów , doradców zawodowych);
-
warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców - prowadzone przez ekspertów zewnętrznych (psychologów, pedagogów , doradców zawodowych)
-
konkurs na prezentację sukcesu, uzyskanego przez ucznia dzięki udziałowi w projekcie- prowadzony przez MCDN.
-
Wszystkie działania w ramach projektu są koordynowane, monitorowane i wspierane przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
-
-
Szkolne liderki projektu
Katarzyna Burtan
Mariola Szczepaniec
-
WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK
W dniu 8 listopada również klasa III a i III b były na wycieczce w fabryce ozdób świątecznych BOMBEK w Wieliczce. Opiekunami były panie Dorota Góra, Kinga Mastela oraz Lidia Gruca-Łapka. Od rana dopisywała nam nie tylko pogoda, ale fantastyczna świąteczna atmosfera. Uczniowie wrócili z własnoręcznie przygotowanymi bombkami, które zawisną na bożonarodzeniowych choinkach.
Wycieczka do Fabryki Bombek
W dniu 8 listopada 2022 r. klasy II a i II b pod opieką nauczycieli Lucji Kozak i Doroty Bulas i siostry Zyty, odwiedziły fabrykę bombek choinkowych „Armar” w Wieliczce. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwórczego bombki, począwszy od szklanej rurki do kolorowego, mieniącego się brokatem produktu, czyli pięknej ozdoby choinkowej. Licznej grupie zaciekawionych dzieci towarzyszył przewodnik, który dokładnie i z humorem objaśniał, jak powstają bombki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali powstawanie ozdób o różnych kształtach i wzorach. Poznali tajniki srebrzenia, matowienia i malowania. Bardzo ciekawym doświadczeniem były warsztaty i możliwość samodzielnego ozdobienia bombki. Uczestnicy wycieczki uznali, że produkcja i ozdabianie bombek to trudna praca, która daje jednak wiele zadowolenia.
Dzięki staraniom wielu osób i mnogości wzorów polskie bombki trafiają na rynek Europy i świata. Ozdoby choinkowe wykonane w Wieliczce w tym roku będą dekorowały choinki i domy w Stanach Zjednoczonych, ale nie tylko.
To była wyjątkowa wycieczka, bo wprowadziła uczestników wycieczki już w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy wrócił do domu z pięknymi, samodzielnie wykonanymi bombkami.
2
Wycieczka do Tarnowskich Gór
W dniu 28 października 2022 r. odbyła się wycieczka do Tarnowskich Gór, w której uczestniczyło 35 uczniów z klas: 4a, 5a, 5b i 7. W programie było zwiedzanie zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga – podziemna wycieczka łodziami, obserwacje tworzących się współcześnie stalaktytów. Zwiedzanie umilała wspaniała, jesienna pogoda. Kolorowe liście dostarczały uczniom wiele satysfakcji z zabawy oraz pozytywnie wpływały na wyobraźnię i zmysły. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki. Opiekunami byli nauczyciele: G. Flaga, E. Folwarska, A. Karcz.
1
DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
26 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni. Miał on na celu przybliżenie uczniom naszej szkoły kultury krajów anglojęzycznych w których tego dnia, corocznie, obchodzony jest National Pumpkin Day czyli Narodowy Dzień Dyni. Z tej okazji uczniowie klas VI-VIII przygotowali anglojęzyczne plakaty opisujące pochodzenie, znaczenie i tradycyjną rolę dyni będącej charakterystycznym symbolem jesieni. Z kolei uczniowie klas VIa i VIb upiekli i udekorowali angielskie ciasteczka i babeczki dyniowe, które były nagrodami za poprawną odpowiedź na pytania dotyczące informacji na plakatach. Ponadto przygotowali oni dyniową fotobudkę, która posłużyła nam do zdjęć pamiątkowych. Tego dnia odbył się również konkurs na najlepiej wykonaną dynię. Do konkursu zgłosiło się 37 uczniów klas I - VIII. I miejsce zdobyli Wiktoria Sobczak (kl.IIa) oraz Kacper Łabuz (VIb), II miejsce zdobyły: Emilia Giergiel, Amelia Węgrzyn oraz Lena Kęska (kl.IVb), natomiast III miejsce zdobyły: Anna Jarosz oraz Magdalena Kośmider (kl.IVa). Dzień ten okazał się bardzo pouczający i jednocześnie humorystyczny, a uczniowie naszej szkoły byli bardzo zaciekawieni całą inicjatywą . Szczególne podziękowania należą się uczniom klas VIa i VIb, którzy wykazali się chęcią, sprawną organizacją i wyjątkowym zaangażowaniem w to wydarzenie, jak również wszystkim autorom dyniowych projektów i rękodzieł.
Anna Stankiewicz
3
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
We wtorek 26 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wszystkich zgormadzonych gości serdecznie przywitała pani wicedyrektor Genowefa Flaga, zwracając się w szczególności z ciepłym słowem do pierwszoklasistów.
Ubrani na galowo uczniowie klas pierwszych w pięknie udekorowanej sali zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym, do którego przygotowywali się od początku roku szkolnego z wychowawczyniami Edytą Orawin i Mariolą Szczepaniec. Na początku powitali wszystkich piosenką oraz pochwalili się czego zdążyli się już do tej pory nauczyć. Następnie nadszedł czas na najważniejszy i najbardziej wyczekiwany moment, kiedy to złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez panią wicedyrektor. Ukoronowaniem pasowania było wręczenie pierwszoklasistom szkolnych tarcz, pamiątkowych zdjęć klasowych, dyplomów oraz upominków od rodziców. W kolejnej części występu uczniowie zaprosili wszystkich w podróż po Polsce recytując piękne wiersze, śpiewając piosenki oraz prezentując przygotowany układ taneczny.
Na koniec rodzice zaprosili gości i swoje pociechy na słodki poczęstunek. Nie zabrakło także czasu napamiątkowe zdjęcia.
9
XXII DZIEŃ PAPIESKI
W niedzielę 16 października 2022r. obchodziliśmy XXII Dzień Papieski. Dziękowaliśmy za życie i pontyfikat papieża – Świętego Jana Pawła II. Dokładnie 16 października 1978 roku, Karol Wojtyła został wybrany biskupem Rzymu czyli głową Kościoła rzymskokatolickiego.
KOSZYKÓWKA
W dniu 20 października 2022 roku w Myślenicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe w Koszykówce 3 x 3
Koszykówka 3 x 3 jest coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Wywodzi się z koszykówki ulicznej, gdzie gra toczy się na jednej połowie boiska. W zawodach na szczeblu powiatu po rozgrywkach na szczeblu gminnym prawo startu zagwarantowały sobie nasze trzy drużyny.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy młodsi. Rywalami były szkoły z Myślenic, Wiśniowej i Stadnik. Zaliczyliśmy dwie wygrane oraz jedną porażkę ze szkołą z Myślenic. W klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na bardzo dobrym drugim miejscu. Skład drużyny: Jakub Szczepaniec, Jakub Michalak, Biedrończyk Ksawier, Paś Łukasz
Jako drugie na parkiecie wystąpiły nasze dziewczęta młodsze. W tej kategorii do rywalizacji przystąpiły szkoły z Dobczyc, Głogoczowa i Wiśniowej. Przed zawodami mieliśmy problem ponieważ z powodu kontuzji nie mogła zagrać nasza czołowa zawodniczka Natalka Uchacz. W pierwszym i drugim spotkaniu nasze dziewczyny zagrały bardzo dobrze i pokonały drużyny z Głogoczowa oraz Wiśniowej. Okazało się że zespół z Dobczyc zrobił to samo. Tym sposobem trzeci mecz był meczem finałowym. Faworytkami były nasze przeciwniczki, gdzie występowały zawodniczki na co dzień trenujące koszykówkę. Nasze dziewczęta zagrały ambitnie, bardzo solidnie w obronie zostawiając mnóstwo serca na parkiecie. Wygraliśmy jednym koszem i zdobyliśmy Mistrzostwo Powiatu Myślenickiego w kategorii Igrzysk Dzieci. Skład drużyny: Studzińska Ewelina, Spórna Roksana, Matlak Magdalena, Kutryba Martyna.
Jako trzecie do rywalizacji przystąpiły dziewczęta starsze. Tutaj, tak jak w przypadku młodszych kategorii do rywalizacji przystąpiły również cztery drużyny: Krzyszkowice, Brzączowice, Wiśniowa oraz Tenczyn. Dziewczęta od początku do samego końca zawodów narzuciły swój styl gry, nie dając rywalkom nadziei na wygraną. Wszystkie dziewczęta zagrały na wysokim poziomie, najbardziej jednak trzeba wyróżnić Paulinę Bobeł, która na co dzień trenuje koszykówkę w Wiśle Kraków i było to widać na parkiecie. Pierwszy mecz Tenczyn – Krzyszkowice 16:0 (w tej odmianie koszykówki, kosz liczony jest za jeden punkt). Drugi mecz Tenczyn – Wiśniowa 17:1. Trzeci mecz Tenczyn – Brzączowice 9:3. Cały skład zagrał na medal i tym sposobem zdobyliśmy Mistrzostwo Powiatu Myślenickiego w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Skład drużyny: Bobeł Paulina, Blecharczyk Kinga, Sobieraj Milena, Wójcik Martyna
Ostatnio możemy cieszyć się z sukcesów naszych sportowców. Wielkich Sukcesów. Jednak jest druga strona medalu, sprawa smutna, bardzo przykra. Nie wiadomo czy przystąpimy do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Związki sportowe nie mają środków finansowych na zorganizowanie kolejnych etapów. Bardzo nas smuci, taka kondycja naszego państwa, gdzie nie ma pieniędzy na dzieci.
2
Wycieczka do Zakopanego klas VI
W dniu 11 listopada 2022 uczniowie klas szóstych wybrali się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia mieliśmy do pokonania 16 kilometrowy odcinek trasy z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Podczas całej tej wyprawy towarzyszył nam przewodnik, który przekazał nam wiele ciekawych informacji.
Następnie udaliśmy się do Murzasichla, gdzie znajdował się nasz nocleg. Po zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się do izby regionalnej na prelekcję o tematyce tatrzańskiej. Ten intensywny dzień zakończyliśmy dyskoteką ora wspólnym kibicowaniem podczas meczu na mistrzostwach świata naszych siatkarek.
Polska : Serbia 2:3 L.W dniu drugim udaliśmy się do Zakopanego. W pierwszej kolejności wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę oraz pobawiliśmy się na torze saneczkowym. Następnie udaliśmy się na Krupówki, czyli najbardziej reprezentacyjną ulicę Zakopanego. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Wielką Krokiew, skocznie narciarską, która widziała wiele sukcesów naszych polskich sportowców.
Widzieliśmy wiele, byliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.
Opiekunami na wycieczce byli: Bogusława Baniowska oraz Tomasz Pawłowski
Dzień Edukacji Narodowej
W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno z nich ma dla nas szczególne znaczenie. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 4b szkoły podstawowej podczas apelu podziękowali swym nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Wręczyli pracownikom szkoły ananasy.
Jak powiedziała pani Dyrektor Jolanta Leśniak 14 października to nie tylko święto nauczycieli, ale także uczniów i złożyła wszystkim serdeczne życzenia.
HALOWA PIŁKA NOŻNA
W dniu 27 oraz 28 września 2022 roku w Lubniu odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach wystartowały wszystkie szkoły z terenu naszej gminy (co nas bardzo cieszy).
W kategorii Chłopców rozegraliśmy bardzo dobre zawody. W pierwszym i drugim meczu nasza drużyna wygrała pewnie ze swymi rówieśnikami z Skomielnej Białej (5:0) oraz z Krzeczowa (5:2). W trzecim meczu prowadząc 2:1, na trzydzieści sekund przed końcem spotkania mieliśmy prawdziwą lawinę pecha. Przez ten czas w końcówce straciliśmy dwie bramki i musieliśmy przełknąć gorycz porażki. W meczu, który wydawał się już przesądzony, nagle wszystko zmieniło się o 180 stopni. Taki jest sport i takie jego piękno.
W składzie wystąpili: Szczepaniec Jakub, Michalak Jakub, Kluska Karol, Pustelnik Tomasz, Chac Jakub, Paś Łukasz, Filar Bartosz, Wójcik Mikołaj, Stopiński Mariusz, Niedzwiedź Mikołaj, Łabuz Kacper, Szynalik Wiktor
W kategorii Dziewcząt wiedzieliśmy, że będzie dobrze, bo wiele dziewczyn z naszego składu trenuje na co dzień w szkółce Toporu Tenczyn. Tak też się stało. Zawody były jednostronne, wyniki bardzo wysokie. Nie będziemy ich wpisywać z szacunku dla naszych rywali. Nasze dziewczęta pewnie wygrały te zawody i uzyskały awans do zawodów na szczeblu powiatu.
W dniu 04 października 2022 roku w Wiśniowej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Do zawodów przystąpiło sześć najlepszych drużyn z terenu naszego powiatu, które wcześniej wygrały w swoich gminach: Borzęta, Kornatka, Wiśniowa, Zakliczyn, Raciechowice oraz Tenczyn. Tutaj poprzeczka była zawieszona troszeczkę wyżej. W składach rywali widać było dziewczyny, które w piłkę grać potrafią i gdzieś trenują.
Rywalizacja przeniesiona została do dwóch trzyzespołowych grup. My znaleźliśmy się w grupie z zespołami z Borzęty oraz Zakliczyna. W pierwszym spotkaniu z zespołem z Borzęty wygraliśmy w stosunku 5:1, w drugim pokonaliśmy zespół z Zakliczyna 7:2. Te dwie wygrane dały nam prawo startu w finale tych rozgrywek. W decydującym meczu pokonaliśmy zespół z Kornatki 7:0. Drużyna zagrała, bardzo dobre zawody i uzyskała awans do zawodów na szczeblu rejonowym, które odbędą się w Nowym Targu (w zawodach na szczeblu rejonowym prawo startu maja mistrzowie powiatu: myślenickiego, suskiego, nowotarskiego oraz tatrzańskiego). Gratulacje dla całej drużyny.
W składzie wystąpiły: Uchacz Natalia, Czarnota Amelia, Studzińska Ewelina, Matlak Magdalena, Spórna Roksana, Prośniak Aleksandra, Klimas Martyna, Kutryba Martyna, Bańczak Angelika, Mirochna Lilianna , Łazarczyk Natalia, Druzgała Anna
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
W dniu 29 września 2022 roku w Myślenicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na zawodach rywalizowali chłopcy oraz dziewczęta. Każdy z uczestników miał w ręku pałeczkę sztafetową i do pokonania dystans 800 metrów. Liczyła się praca zespołowa, aby myśleć o dobrym wyniku, każdy musiał pobiec bardzo dobrze.
W kategorii chłopców do rywalizacji stanęło 12 zespołów. W naszym składzie znaleźli się: Studziński Paweł, Stolarski Stanisław, Stachura Sebastian, Pustelnik Tomasz, Łukasz Paś, Filar Bartosz oraz Michalak Jakub. Nasi chłopcy pobiegli dobrze, jedni lepiej, drudzy gorzej. Były małe dysproporcje w czasach poszczególnych biegaczy. W klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na solidnym piątym miejscu.
W klasyfikacji dziewcząt do rywalizacji stanęło 11 zespołów. W naszym składzie znalazły się: Czarnota Amelia, Staszewska Julia, Matlak Magdalena, Prośniak Aleksandra, Uchacz Natalia, Druzgała Sylwia, Studzińska Ewelina. Dziewczęta od początku do końca narzuciły ostre tempo biegania, nie dając szans pozostałym sztafetom. Zajęliśmy pierwsze miejsce ze sporą przewagą nad pozostałymi zespołami. Był to bardzo dobry występ naszych dziewcząt. Zdobywając mistrzostwo powiatu myślenickiego uzyskaliśmy prawo startu w zawodach na szczeblu wojewódzkim.
W dniu 06 października 2022 roku w Nowym Targu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza drużyna znalazła się w gronie 19 najlepszych sztafet z województwa małopolskiego (zwycięzców swoich powiatów). Dziewczyny pobiegły równo, każda ze zmienniczek miała podobny czas. W klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na bardzo dobrym siódmym miejscu, co jest dla nas dużym sukcesem.
Dyktando Niepodległościowe
W dniu 29 września 22 r. uczniowie klas IV-VI i VII – VIII pisali Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”.
„Czy wiecie, dlaczego Stefek Burczymucha okazał się tchórzem albo jak krasnoludki pomogły sierotce Marysi odzyskać gąski?” Z taki trudnościami musieli poradzić sobie młodsi uczestnicy. Zaś starsi próbowali poprawnie zapisać: „Politykę edukacyjną III Rzeszy na okupowanych terenach najlepiej obrazują słowa Himmlera – architekta Holocaustu i współpracownika Hitlera: „Nieniemiecka ludność Wschodu nie może mieć żadnej wyższej szkoły ponad czteroklasową szkołę powszechną”.
W klasach IV-VI najlepiej napisała Gabriela Szczepaniec z kl. IV a, zaś w kl. VII – VIII najlepiej napisał Bartosz Filar z kl. VII.
G. Flaga
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”
7 października 2022r. w szkole została zorganizowana i przeprowadzonaakcja edukacyjna pt. „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Akcja ta miała na celu zmobilizować uczniów do powtórzenia i utrwalenia tabliczki mnożenia, a zaangażowanie rodziców czy nauczycieli w akcję miało na celu dać dobry przykład uczniom i zachęcić ich do „tabliczkowych wyzwań”. Głównymi organizatorami akcji byli uczniowie klasy 6b pod przewodnictwem nauczyciela matematyki, który czuwał nad sprawnym przebiegiem akcji.
7 października wyznaczone Patrole Egzaminacyjnez klasy 6 i 7 przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia wśród chętnychuczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Chętne osoby losowały los z tabliczką mnożenia, który był krótkim sprawdzeniem wiedzy z tabliczki mnożenia i dzielenia. Za poprawnie wypełniony los – zdany egzamin osoby otrzymywały CERTYFIKAT „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”oraz słodką nagrodę – cukierek.
W danym dniu uczniowie byli bardzo zmotywowani pełnieniem ważnej funkcji egzaminatorów, a cała społeczność szkolna chętnie podjęła wyzwanie i zaangażowała się organizowaną akcję.
Bogusława Baniowska
Narodowe Czytanie
W dniu 5 września 22 r. w szkole odbyło się Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. W akcje włączyli się również nasi uczniowie pod kierunkiem polonistek: p. K. Burtan, p. G. Flagi i p. E. Folwarskiej. W klasach rozbrzmiewały ballady: Świtezianka, Powrót taty, Lilije, Pani Twardowska.
Dobrze było przenieść się słowem, dekoracją, rekwizytami oraz wyobraźnią do tych romantycznych utworów.
G Flaga
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie inaugurujące Nowy Rok Szkolny.
Spotkanie odbędzie się WE WTOREK - 13 WRZEŚNIA - o godz. 17.00 (w auli szkoły), a następnie w klasach z wychowawcami.
Dyrektor Szkoły
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
1 września 2022 roku wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły tłumnie zjawili się na uroczystości związanej z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Ten dzień został rozpoczęty od mszy świętej, którą poprowadził brat Tomasz. Schola pod opieką pani Aleksandry Stobieckiej.
Po Mszy Świętej wszyscy udali się na szkolne podwórko, gdzie przebiegała dalsza część uroczystości. Nowy rok oficjalnie zainaugurowała Pani Dyrektor Jolanta Leśniak.
Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów, radości i pomyślności, niech dobre oceny w dzienniku zagoszczą. Witaj szkoło, przez cały rok będzie wesoło! Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023!
Archiwum Aktualności