Dzisiaj jest ostatni dzień wakacji. Dobrze wykorzystajcie ten czas, bo już jutro spotkamy się najpierw w kościele na mszy świętej o 7:30, a następnie na auli, gdzie Pani Dyrektor powita wszystkich uczniów. Po tym spotkaniu każda klasa uda się ze swoim wychowawcą do wyznaczonych sal.
Mam Talent
W środę 24 czerwca zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej na finał konkursu "MAM TALENT", który odbędzie się na auli o godzinie 9:00.
Samorząd Uczniowski
Akademia z okazji 3 maja
W dniu 30.04.2015 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów z klasy V.
Akademia składała się z dwóch części. Pierwsza miała na celu ukazanie uczniom, jaka była sytuacja Polski w tamtych czasach oraz jak powstawała Konstytucja 3 maja w 1791 roku. Na scenie wystąpili: Król Stanisław August Poniatowski (Wójcik Gabryś), Caryca Katarzyna (Burtan Sabina), Cesarz Franciszek Józef (Paweł Karpierz) oraz Król Fryderyk (Wójcik Dawid). Dodatkowo pojawili się jeszcze, poseł Ignacy Potocki (Mucha Patryk), reformator Hugo Kołłątaj (Bajak Paweł) oraz marszałek sejmu Stanisław Małachowski (Blecharczyk Karol).
Druga część akademii była w formie teleturnieju, gdzie dwa zespoły rywalizowały w konkursie wiedzy. Przedstawienie było lekkie, zabawne, zawierające różne sympatyczne dowcipy.
Cała akademia miała na celu w jasny i przystępny sposób przedstawić najważniejsze zagadnienia związane z Konstytucją 3 maja. Myślę, że to się udało.
Pawłowski Tomasz
Zapraszamy do galerii :)
Konkurs recytatorski - etap szkolny
W Szkole Podstawowej w dniu 27.04.2015 odbył się konkurs recytatorski. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas I – III.
WYNIKI:
1. BARTŁOMIEJ SWAŁTEK – KL. II
2. ANDRZEJ FLAGA – KL. II
3. DOMINIK STANKIEWICZ – KL. II
WYRÓŻNIENIA:
ARTUR STANKIEWICZ – KL. Ib
KRYSPIN BURTAN - KL.II
JAKUB STUDZIŃSKI – KL. III
ALAKSANDRA GRACZ – KL.II
Zapraszamy do galerii :)
Lekcja "Bezpieczny Internet"
22 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie dla klas I-III.
Akcja „Bezpieczny Internet”(www.bezpiecznyinternet.net) jest przeznaczona dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Organizatorem i sponsorem akcji jest firma NETMAR sp.z o.o. (www.netmar.net.pl).
W ramach 45 minut lekcyjnych, zostało przybliżone dzieciom zagadnienia Internetu i korzyści płynących z użytkowania sieci. Celem lekcji było zwrócenie uwagi na ciemną stronę Internetu i uwrażliwienie na zasady bezpiecznego korzystania z sieci.
W ramach lekcji zostały podjęte następujące tematy:
1. Co to jest Internet.
2. Sieć jako narzędzie użyteczne dla człowieka.
3. Kulturalne zachowanie w Internecie – Netykieta.
4. Ciemna strona internetu.
5. Zasady bezpiecznego korzystania z sieci.
W trakcie zajęćprowadzącywspomagał się na żywo wykonywanymi rysunkami oraz prezentacją multimedialną „Bezpieczny Internet”.
Uczestnicy na zakończenie lekcji otrzymali, ufundowane przez NETMAR:
- pamiątkowy dyplom uczestnika,
- plakat (będący podsumowaniem lekcji) z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu,
- opaski odblaskowe na rękę -„Widoczny na drodze - Bezpieczny w internecie”.
Prowadzący i koordynator akcji: Łukasz Zabdyr (lz@netmar.net.pl)
Kiermasz Wielkanocny
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniach 26, 27, 30 i 31 marca 2015 r. w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Zwracamy się więc z prośbą do rodziców i dzieci o wykonanie wielkanocnych ozdób. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na szlachetny cel.
Prosimy o włączenie się do naszej inicjatywy.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Mariola Matlak
Rekrutacja do klasy pierwszej
- ZAWIADOMIENIEDyrekcja Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie zawiadamia, że w dniach od 02.03.2015 r. do 30.03.2015 r. w godzinach od 8:00 do godz. 15:00 odbędą się zapisy do kl. I dzieci z rocznika 2008 i 2009. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane będą na podstawie zgłoszenia, które wypełnia rodzic (prawny opiekun) dziecka. Zgłoszenie do pobrania ze strony internetowej szkoły (sptenczyn.edupage.org zakładka dokumenty) lub w sekretariacie.Dzieci z innego obwodu będą przyjęte w miarę wolnych miejsc, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.
Rekolekcje
W dniach 23, 24, 25 marca (poniedziałek - środa) odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Osobne nauki, jak co roku, będą organizowane także dla uczniów naszej szkoły. Wszystkich uczniów i ich rodziców serdecznie zapraszamy.
Spotkanie z górnikami
2 grudnia 2014r. uczniowie klasy II (10 osób) wraz z wychowawczynią p. W. Juszczak i p. Dyrektor D. Biedrończyk spotkali się z pracownikami Miejscowej Kopalni Odkrywkowej w Tenczynie. Przygotowali na tę uroczystość występ artystyczny pod hasłem „Wędrówki po kraju”. Prezentowali w strojach regionalnych utwory M. Jaworczakowej, J. Strusińskiego, K. Tetmajera i związane z nimi piosenki o tematyce ludowej – „Czerwone jabłuszko”, „Mariackie hejnały”, „Za górami, za lasami”.
W spotkaniu wzięły udział także przedszkolaki i delegacja uczniów z gimnazjum z p. Dyrektor G. Flagą. Miłym zaskoczeniem dla dzieci było na zakończenie przyjęcie ze słodkościami oraz prezenty od kierownictwa kopalni.
Tradycja spotkań z górnikami trwa już od lat i jest nadal pielęgnowana. Niech „Sto lat”, wspólnie odśpiewane przez wszystkich, służy im jak najdłużej, w zdrowiu, szczęściu, pomyślności.
W. Juszczak
Święto Szkoły
W środę 26 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. O 8:30 uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła na Mszę Świętą, Która rozpoczęła się o godz. 9:00. Oprawę Mszy Świętej, w której uczestniczył również poczet sztandarowy, przygotowali pod opieką siostry Sawii uczniowie klasy VI. Po zakończeniu Mszy udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia, która została przygotowana przez uczniów klasy VI wraz z wychowawczynią p. M. Hajdas.
Akademia przedstawiała czasy romantyzmu i buntu. Uczniowie w strojach wieczorowych recytowali wiersze znanych pisarzy, m.in. Adama Mickiewicza, Jacka Kaczmarskiego, Juliusza Słowackiego i Jana Polkowskiego. Pomiędzy wierszami uczniowie śpiewali piosenki.
Po zakończeniu akademii pani Dyrektor D. Biedrończyk wyraziła swoje podziękowania za trud włożony w pracę i przygotowanie tej uroczystości.
Mariola Matlak i Gosia Burtan kl. VI
Święto Niepodległości
W piątek 7 listopada uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią p. E. Stolarczyk zabrali nas na lekcję historii, podczas której przybliżyli nam wydarzenia związane z rozbiorami Polski oraz z trudną drogą odzyskania niepodległości. To doniosłe wydarzenie nastąpiło 11 listopada 1918r., po 123 latach niewoli pod zaborami. Podczas akademii wystąpiła także Julia Uchacz z klasy IV, która wyrecytowała swój wiersz napisany z tej okazji.
Dzień Niepodległości
Dzisiaj Dzień Niepodległości,
Święto ludzi i wolności.
Wszyscy hymn gorliwie nucą,
I już troski ich nie smucą.
Ludzie dziś na baczność stójcie!
I już wojny się nie bójcie!
Wszyscy cieszcie się ogromnie,
Że to koniec! Już po wojnie!
Próbna ewakuacja
W czwartek 6 listopada odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. W niecałe 3 minuty w pełnym skłądzie i pod opieką poszczewgólnych nauczycieli budynek szkoły opuścili wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz przedszkolaki.
Ślubowanie klas pierwszych
W dniu 5 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość. Do braci uczniowskiej zostali oficjalnie przyjęci nasi pierwszoklasiści. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy ślubowały trzy klasy pierwsze: 1a, 1b i 1c. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod kierunkiem wychowawczyń pani Marii Bieli, Doroty Góry i Doroty Bulas. Panie wychowawczynie zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole.
Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Po krótkim przemówieniu Dyrektor Szkoły, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali uczyć się pilnie i chętnie, szanować pracę swoją i innych ludzi, dbać o dobre imię szkoły i klasy, żyć odważnie i uczciwie, kochać swoją ojczyznę i pracować dla niej, kiedy dorosną.
Z życzeniami dla klasy I przybyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Sługi Bożego ks. Michała Rapacza w Tenczynie.
Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń, program artystyczny,
w którym znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Dyrektor Danuta Biedrończyk. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, tarcz oraz upominków przygotowanych przez rodziców.Całość uroczystości dopełnił wspólny poczęstunek dla rodziców i zaproszonych nauczycieli.
D.G.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzisiaj w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie klasy IV pod opieką p. M. Żurek i p. A. Stobieckiej. Na uroczystość zaproszeni byli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz emerytowani nauczyciele.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W poniedziałek 06 października 2014r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami byli uczniowie Samorządów Klasowych z klas IV - VI. Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015 przedstawia się następująco:
Przewodniczący: Mariola Matlak
Zastępca: Marlena Mucha
Skarbnik: Magda Pustelnik, Magdalena Jaworska
Pozostali uczniowie z listy kandydatów zostali zaangażowani do pomocy w realizacji różnych zadań realizowanych w szkole, a więc: Emilia Moskała, Sabina Burtan, Karol Blecharczyk, Natalia Kozak, Julia Uchacz, Marcin Wójcik.
Wycieczka do Dobczyc klasy IV
Dzisiaj, jak co roku o tej porze, uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni p. M. Żurek i historyka p. M. Hajdas byli na wycieczce w Dobczycach. W programiw wycieczki było zwiedzanie zapory oraz zwiedzanie z przewodnikiem ruin zamku z XIV wieku oraz skansenu XIX-wiecznej wsi. Uczniów bardzo zaciekawiła historia zamku, a zwłaszcza opowieść o znalezieniu garnka złotych monet. Niezapomniane wrażenie na uczniach wywarł także widok z murów obronnych mgieł snujących się po jeziorze.
Relacja z wycieczki napisana przez Asię Wójcik:
"Do Dobczyc wyjechaliśmy o godzinie 8:30. Po drodze zobaczyłam piękne jezioro. Gdy dojechaliśmy do Dobczyc pierwszym naszym celem była zapora. Pan przewodnik opowiadał nam, że tę zaporę budowano aż 15 lat. Gdy budowano tę zaporę zalewano domy. Jak skończyliśmy zwiedzać zaporę wyruszyliśmy w stronę zamku. Do zamku szło się pod wielką górę. Na początku zamku zaobserwowaliśmy wielkie mury obronne. Weszliśmy za nie i zobaczyliśmy wieżę ze schodami w górę. Był to taras widokowy na którym wszyscy robili zdjęcia. Zeszliśmy z tarasu widokowego i zobaczyliśmy kościół, a na nim zegar słoneczny. Głównym etapem naszej wycieczki był jednak zamek, którego zwiedzania wszyscy uczestnicy nie mogli się doczekać. Wrażenie zrobiły kamienne twarze przedstawiające ludzkie emocje. Poruszyła nas historia pewnej kobiety, która bawiąc dziecko chciała zrobić mu grzechotkę z wielkiego klucza i niechcący rzuciła nim o ścianę i w ten sposób trafiła na garnek złota. Dalej zobaczyliśmy kościółek w którym modlili się święci np. Jan Paweł II. W następnej komnacie znajdowały się lochy, w których był kat. Następnie zauważyłam pokój z starymi filiżankami.
Wycieczka bardzo mi się spodobała i myślę że jeszcze tam pojedziemy."
Zapraszamy do galerii - fotorelacja z wycieczki
Wycieczka do Dobczyc klas II i III
W dniu 26.09.2014r. uczniowie klas II i III naszej szkoły brali udział w zajęciach organizowanych przez PTTK Oddział Dobczyce. Na zamku w Dobczycach miały miejsce zajęcia pt. "Tradycja z ekonomią społeczną". Uczniowie dowiedzieli się jak, w jaki sposób i na czym można oszczędzać pieniądze, jak pieczono chleb, popróbowali jak smakuje wiejski chleb, wykonywali prace plastyczne z różnych materiałów np. sowę z filcu, świeczniki z gliny itp.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki w galerii.
Raport z ewaluacji
Dziś chcemy przedstawić raport z ewaluacji zewnętrznej, która odbyła się w naszej szkole w kwietniu i maju w roku szkolnym 2013/2014. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.
Na początek trochę informacji :)
Wychowawcy poszczególnych klas i przydział sal:
Klasa I a - sala nr 3 - wychowawca: M. Biela
Klasa I b - sala nr 4 - wychowawca: D. Góra
Klasa I c - sala nr 4 - wychowawca: D. Bulas
Klasa II - sala nr 1 - wychowawca: W. Juszczak
Klasa III - sala nr 2 - wychowawca: L. Kozak
Klasa IV - sala nr 7 - wychowawca: M. Żurek
Klasa V - sala nr 5 - wychowawca: A. Karcz
Klasa VI - sala nr 9 - wychowawca: M. Hajdas
Archiwum Aktualności