• Gminny Konkurs Recytatorski

• Dnia 20 maja 2022r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory poetyckie, różniące się tematyką i nastrojem. Uczniów należy pochwalić za wzorowe przygotowanie się do konkursu, piękną recytację, wytrwałość w nauce wcale niełatwych tekstów oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas I-III

II miejsce – Julia Zadora – kl. IIa

Wyróżnienie – Bartłomiej Rapacz – kl. IIa

Kategoria klas IV-VI

III miejsce – Milena Góra – kl. Vb

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

Edyta Orawin

• Wycieczka klas drugich do Zakopanego

W poniedziałek (9 maja 2022 r.) odbyła się wycieczka klas drugich do Zakopanego. Zapowiadał się pochmurny dzień, jednak stolica Tatr przywitała nas ładną pogodą i cudownymi widokami.

Wspólną wyprawę rozpoczęliśmy od spaceru, podczas którego podziwialiśmy skocznie narciarskie: Średnią i Wielką Krokiew. Następnie udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Spacer edukacyjny po tym ośrodku obejmował wiele atrakcji. Pierwszym punktem było obejrzenie największej w Polsce makiety Tatr oraz prezentacji z komentarzem lektora, która była na niej wyświetlana. Kolejnym etapem spaceru była projekcja filmu oraz bardzo realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy – tym razem narratorami były tatrzańskie zwierzęta. Ekspozycje uzupełniły filmy przyrodnicze, które pokazywały tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców. W trakcie zwiedzania mieliśmy okazję zajrzeć także do jaskini, która bardzo przypomina prawdziwą - jest tak samo chłodna i sączy się w niej woda. Można w niej posłuchać o tym, co się dzieje w tatrzańskich podziemiach, kto w nich mieszka i dlaczego. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Krupówkach i wyjazd kolejką na Gubałówkę. Po wjeździe na górę mieliśmy czas na spacerowanie, podziwianie przepięknych widoków, robienie zdjęć i zakup pamiątek.

Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wzbogaciliśmy się o przydatną wiedzę, nowe doświadczenia oraz bardzo miłe wspomnienia.

• Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek - wyniki

29 i 30 marca 2022 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek. Olimpiada OLIMPUSEK sesja wiosenna przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polegała na rozwiązaniu sprawdzianu z języka polskiego  i matematyki.

Test składał się z 21 pytań o różnym stopniu trudności. Za prawidłowo rozwiązany test można było otrzymać aż 210 punktów,a w klasie pierwszej 204 punkty z języka polskiego.

Miejsce 1: Dyplom laureata I miejsca oraz nagroda książkowa;

Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe;

Miejsca od 6 do 15: Dyplomy laureatów;

Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

Najlepsze wyniki i dyplom laureata zdobyli uczniowie:

LAUREACI – klasa 1

Fabian Turcza –  kl.1 a – 11 miejsce w skali kraju /184 pkt/ - język polski

Zofia Druzgała – kl.1 b - 13 miejsce w skali kraju  /180 pkt/ - język polski

Ewa Burtan – kl. 1 a - 13 miejsce w skali kraju /180 pkt/ - język polski

Hanna Burda – kl. 1 a - 14 miejsce w skali kraju /178 pkt/ - język polski

Hanna Burda –  kl.1 a – 6 miejsce w skali kraju /200 pkt/ - matematyka

Marcel Spiszak - kl.1 a – 7 miejsce w skali kraju /198 pkt/ - matematyka

Sebastian Wilczak - kl.1 b – 9 miejsce w skali kraju /194 pkt/ - matematyka

Adam Wójcik - kl.1 b – 15 miejsce w skali kraju /181 pkt/ - matematyka

LAUREACI – klasa 2

Zuzanna Rapacz –  kl.2 b – 14 miejsce w skali kraju /184 pkt/ - matematyka

LAUREACI –  klasa 3

Rita Kowal –  kl.3 b – 14 miejsce w skali kraju /183 pkt/ - język polski

Pozostali uczniowie, niezależnie od uzyskanego wyniku, zostali uhonorowani dyplomem uznania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach olimpiad Olimpusek.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 6 maja 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas I –III, oraz 5 uczniów z klas IV- VI. Uczniowie zaprezentowali dwa utwory poetyckie o różnorodnej tematyce. Jury dokonało oceny według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja słowa, ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników ustaliło następujący werdykt.

Kategoria klas I – III

I miejsce Lena Kęska kl. III b

II miejsce ex aequo Julia Zadora kl. II a

Bartłomiej Rapacz kl. II a

III miejsce Zofia Druzgała kl. I b

Wyróżnienie:

Jakub Jędrysek kl. II b

Nikola Pustelnik kl. I b

Kategoria klas IV – VI

I miejsce Michał Swałtek kl. VI

II miejsce Milena Góra kl. V b

III miejsce Gabriella Żurek kl. IV a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 20 maja 2022 r.

• Program - Laboratoria Przyszłości -   Nasza szkoła bierze udział w programie.
          • Program - Laboratoria Przyszłości - Nasza szkoła bierze udział w programie.

• W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Uzyskana pomoc zostanie przeznaczona na nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także podczas zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form doskonalenia umiejętności.

Więcej informacji w zakładce LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI