• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • Harmonogram zakończenia roku szkolnego

            7:30 Msza Święta

            8:45  klasy IV - VII - Spotkanie w auli szkolnej

            klasy I - III - Spotkanie z wychowawcami w salach 

             

            W dniu 24 czerwca dojazd autobusem dzieci dojeżdżających do kościoła godz. 7.00

            I kurs ze szkoły do domu godz 11.00 

             

            Rodzice biorą odpowiedzialnośćza przyjście dziecka do kościoła oraz przejście z kościoła do szkoły. 

             

             

          • Wycieczka do Warszawy

          •  

            W dniach 7-9 czerwca uczniowie z klas VIII, VII i VI uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

            W rozprawce „Czy warto było zwiedzić Warszawę’ wszyscy z entuzjazmem oznajmili, że warto było wybrać się na szkolną wycieczkę do stolicy. Tezę argumentowali tym, że mogli się lepiej poznać, bo były to aż trzy klasy i jeden uczeń z V. Odpoczęli o intensywnej czerwcowej nauki, ale przede wszystkim warto było, ponieważ poznali tyle ciekawych miejsc, o których tyle słyszeli. Oglądali Warszawę z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki, oddali hołd bohaterom „Kamieni na szaniec”, widzieli groby znanych postaci ze świata spotu i telewizji. W Centrum Nauki „Kopernik” doświadczali z magnesami, kolorami, optyką, prawami fizyki. W Łazienkach konkurowali w grze terenowej. Zobaczyli Starówkę ze słynną kolumną Zygmunta, zamkiem, przeszli romantycznymi uliczkami. Wisienką na torcie był Wilanów i wspaniała pani przewodnik.

            Po całym dniu czekał pokój w hotelu „Portosie”, rozmowy, zabawy i zamawianie smakołyków na GLOVO.

            Szczęśliwi i bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły, aby podzielić się wrażeniami z wyjazdu. Opiekunami byli: Janina Chmiel, Genowefa Flaga, Tomasz Pawłowski i Krzysztof Wietrzyk.

            G. Flaga

          • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

          • Wycieczki szkolne – to czas ulubiony przez uczniów. Dnia 13 czerwca 2022 r. grupa 46 uczniów klas: 1a i 1b uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego. Wyjazd rozpoczął się w prawdziwie letniej pogodzie.

             

            Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Spacer edukacyjny po tym ośrodku obejmował wiele atrakcji.

            Tego dnia dzieci również zwiedzały skocznie narciarskie: Średnią i Wielką Krokiew.

            Kolejną atrakcja był wyjazd kolejką na Gubałówkę. Pod koniec wycieczki wszyscy udali się na stragany, aby kupić pamiątki dla siebie i swoich bliskich.

             

            Dzieciom dopisywały nie tylko humory ale i dobra pogoda. Jedno i drugie widać na fotorelacji z wycieczki.

            Uczniowie wiele się  nauczyli oraz zobaczyli dużo pięknych miejsc. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wyjazdu został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała naszym milusińskim piękno naszego kraju i uświadomiła,  że warto zwiedzać jego zakątki. 

          • SPOTKANIE Z FAR

          • W poniedziałek 6 czerwca uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach pt. „Savoir-vivre w otoczeni u osób z niepełnosprawnością” , zorganizowanych przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji z Krakowa. Zdobyli wiedzę nie tylko na temat tego jak pomagać i jak się zachować w różnych sytuacjach, ale także jak osoby z niepełnosprawnością ruchową realizują swoje pasje . W czasie warsztatów uczniowie byli bardzo zaangażowani i zainteresowani prezentowanym tematem .

            Bardzo dziękujemy fundacji za niezwykle wartościowe i wspaniałe spotkanie.

            Lidia Gruca - Łapka

          • Dzień Dziecka klasy VIII a

          •  

            W dniu 1 czerwca kl. VIII a wybrała się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Doszliśmy do „Zimnej Wody”. Następnie odwiedziliśmy Pana Jędryska na jego posiadłości. Dowiedzieliśmy się tutaj wielu ciekawych wiadomości o świecie przyrody. Upiekliśmy kiełbaski i ruszyliśmy w drogę powrotną.

            Cieszymy się, że mogliśmy przejść po ścieżkach i dróżkach tenczyńskiego lasu. Pani Flaga opowiedział nam tyle ciekawostek o Tenczynie. Teraz wiemy, że przeszliśmy po rolach: Kołatkowej, Jędryskowej, Sobczakowej, Wojtaszkowej, Filipcowej, Pasiowej, Pajkowej i Morgach.

            Opiekunami grupy były panie Genowefa Flaga i Janina Chmiel

          • Wycieczka dzieci komunijnych do Częstochowy

          • W piątek 27 maja 2022r. uczniowie z klas IIIa i IIIb wzięli udział w wycieczce do Częstochowy. Celem wyjazdu było przede wszystkim podziękowanie Matce Bożej za dar przyjęcia przez dzieci Pana Jezusa w Komunii Świętej.Dzieciom towarzyszyli rodzice, wychowawczynie, siostraZyta oraz brat Tomasz.

            Z samego rana wyruszyliśmy w drogę. Z modlitwą i piosenką na ustach dotarliśmy na miejsce. O godzinie 9.30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu. Podczas pobytu na Jasnej Górze zwiedziliśmy z przewodnikiem najciekawsze miejsca,takie jak: Arsenał, Bastion św. Rocha, Salę Rycerską, Muzeum 600-lecia oraz Bazylikę Jasnogórską. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w dziejach Polski odegrało to miejsce.

            Po zwiedzaniu przyszedł czas na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek, posiłek. Na zakończenie pobytu udało się zrobić pamiątkowe zdjęcie dzieci w strojach komunijnych.

            Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy wieczorem do domu.

            Edyta Orawin

            Wiktoria Juszczak

          • SZKOLNY KONKURS pt: „Książki, które warto przeczytać…”

          •  

             

            "Kto czyta książki, żyje podwójnie"

            Umberto Eco

             

             

            23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który został ustanowiony w 1995 r. przez UNESCO. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI przygotowali prace literacko-plastyczne, zachęcające koleżanki i kolegów do przeczytania ciekawych książek, które zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce Zuzanna Żurek kl. VI

            II miejsce Klaudia Flaga kl. IV a

            III miejsce Martyna Kutryba kl. V b

            Wyróżnienia:

            Paulina Bobeł kl. VI

            Maja Stankiewicz kl. IV a

            Dawid Rapacz kl. V b

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !!!

            SZKOLNY KONKURS pt: „Książki, które warto przeczytać…”

             

             

             

          • WYCIECZKA DO NIEDZICY

          •  

            W środę (1 czerwca 2022 r.) odbyła się wycieczka klas czwartych do Niedzicy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia zapory na rzece Dunajec i podziwiania pięknych widoków. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie zamku. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii zamku, Janosiku. Kolejnym etapem wycieczki było zakupienie pamiątek i udanie się do Spiskiej Krainy. Czekało tam mnóstwo atrakcji m.in. zwiedzanie parku miniatur, kino 7D oraz dwugodzinny pobyt w parku rozrywki.

            Pogoda była rewelacyjna. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

            Elżbieta Folwarska

          • WYCIECZKA DO TEATRU LALEK W RABCE

          • Dnia 7 czerwca 2022 r. uczniowie z klasy 1a i 1b razem z wychowawczyniami oraz siostrą Zytą pojechali do Teatru Lalek Rabcio w Rabce – Zdroju. Dla większości była to pierwsza wizyta w nowej siedzibie teatru. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Piękna i Bestia”.

            Sztuka bardzo podobała się uczniom. Opowiadała o pięknej i dobrej córce, która poszła do pałacu Bestii, aby w ten sposób ratować życie ojca.  Historia skończyła się szczęśliwie. Zwyciężyło DOBRO, PIĘKNO i MIŁOŚĆ, a słowa NIEZNAJOMEGO: „ NIE PATRZ OCZYMA ALE SERCEM”- warto zapamiętać i kierować się nimi w życiu.

            Morał płynący ze spektaklu uczy, że wrażliwość, dobro i miłość potrafią pokonać nawet zły czar. „Piękna i Bestia” zachwyciła scenariuszem, grą aktorską, barwnymi kostiumami, maskami, scenografią i piękną muzyką. Wszystko to sprawiło, że dzieci oglądały spektakl z zapartym tchem. Przedstawienie dostarczyło widzom niezapomnianych wrażeń.

          • Rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza

          • Rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza

            Po dwóch latach młodzież szkolna mogła ponownie uczestniczyć w uroczystościach rocznicowych w związku z męczeńska śmiercią naszego Rodaka Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Płokach.

            Do południa uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawcy Krzysztofa Wietrzyka przedstawili program artystyczny przypominający życie kapłana. Delegacja złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze przed popiersiem Ks. Michała. Uczniowie, którzy wykazali się szczególną wiedzą o Rodaku podczas konkursu zorganizowanego przez Janinę Chmiel bibliotekarkę, odebrali zasłużone nagrody książkowe.

            Po południu 80 uczniów klas VIII i VII pojechało do Płok, by uczestniczyć w modlitwach w lesie – miejscu śmierci Ks. Rapacza oraz w płockiej świątyni.

            Proboszcz płockiej parafii powiadał ze szczególną serdecznością młodzież z Tenczyna, której nie było podczas obchodów przez dwa lata. Wychowawcy pamiętali o tym miejscu i podczas wycieczek do Oświęcimia podjeżdżali do Płok, aby każdy uczeń mógł być w tym szczególnym miejscu.

            Ks. Dionizy Jedynak przekazał wiadomość, że w dniu 16 listopada obradowała w Rzymie Komisja Historyczna w sprawie Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza i ocena Komisji jest pozytywna. Jeszcze pozostaje Komisja Teologiczna i spotkanie Kardynałów. To jest jeszcze droga, więc trzeba się modlić.

            Cieszymy się, że uczniowie w powadze i modlitewnym skupieniu mogli uczestniczyć w tegorocznych uroczystościach w Płokach.

            Genowefa Flaga

          • Wyjazd do kina „Śnieżka” klas drugich i trzecich

          •  

            W środę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klas: II a, II b, III a i III b wraz z wychowawczyniami wybrali się do kina „Śnieżka” w Rabce-Zdroju na film animowany pt. „Pan Wilk i spółka”.Uśmiech gościł na twarzach wszystkich, kiedy tylko udało się zająć miejsca w wygodnych fotelach. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji oraz utwierdził w przekonaniu,że zawsze warto czynić dobro i dbać o  prawdziwą przyjaźń. Po zakończonym seansie uczestnicy wycieczki udali się do pobliskiego parku, gdzie mogli pospacerować, kupić pamiątki i zjeść pyszne lody. Udało się także wykonać kilka pamiątkowych zdjęć. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do szkoły.

            Mariola Szczepaniec

          • Spotkanie z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji

          • 6 czerwca nauczyciele i uczniowie klas I - IV naszej szkoły spotkają się z instruktorami i wolontariuszami Fundacji Aktywnej Rehabilitacji na zajęciach pt. „Savoire vivre w otoczeniu osób z niepełnosprawnością”. Zajęcia integracyjne są przeznaczone dla placówek oświatowych, do których uczęszczają uczniowie poruszający się na wózkach inwalidzkich.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tenczynie
        • +48182682029
        • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza Tenczyn 171 32-433 Lubień Poland
        • INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W ZWIĄZKU Z WYKORZYSTANIEM KANAŁÓW KOMUNIKACJI Z ADMINISTRATOREM Administrator danych osobowych. 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tenczynie z siedzibą pod adresem: Tenczyn 171, 32- 433 Lubień. 2. Można się z nami kontaktować w następujący sposób: • Listownie: na adres siedziby Administratora. • Mailowo: na adres poczty elektronicznej. • Telefonicznie. Inspektor ochrony danych 1. Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest Sławomir Biliński. Można się z nim kontaktować po-przez telefon komórkowy 668 620 696. 2. Do IOD należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez Administratora, w tym sprawy dotyczące realizacji praw w zakresie dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usuwania, ograniczenia przetwarzania, czy sprzeciwu na ich przetwarzanie. 3. Do kompetencji Inspektora Ochrony Danych nie należy natomiast załatwianie innych spraw, jak np. udzielania porad, przyjmowanie zgłoszeń o wyznaczeniu IOD, przyjmowanie zgłoszeń o naruszeniach, udzielanie konsultacji czy rozpatrywanie skarg. Wnioski w tego typu sprawach powinny być kierowane do Administratora. Cele i podstawy przetwarzania 1. Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c RODO) , oraz wykonywaniem przez admini-stratora zadań realizowanych w interesie publicznym lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e RODO), w zakresie opisanym w treści kore-spondencji. Odbiorcy danych osobowych 1. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom świadczącym usługi na rzecz Admini-stratora (w tym informatyczne, prawne). Odbiorcami, do których mogą być przekazane Pań-stwa dane osobowych będą również organy właściwe do załatwienia wniosku na mocy prze-pisów prawa, którym Administrator Państwa wniosek przekazał. Okres przechowywania danych 1. Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili załatwienia sprawy, w której zo-stały one zebrane a następnie – w przypadkach, w których wymagają tego przepisy ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r. poz. 217 ze zm.) – przez czas określony w tych przepisach. Prawa osób, których dane dotyczą 1. Zgodnie z RODO przysługuje Państwu: • Prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii. • Prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych, jeśli są błędne lub nieaktualne, a także prawo do ich usunięcia, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej; • Prawo do ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. • Prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
      • Logowanie