12 maja 2018r. klasa VII wraz z wychowawcą p. K. Wietrzykiem oraz p. G. Flagą wyjechali do Płok na obchody 72-rocznicy śmierci Sługi Bożego Ks.Michała Rapacza.
Grupie uczniów towarzyszyli nasi parafianie.
12 maja 2018r. klasa VII wraz z wychowawcą p. K. Wietrzykiem oraz p. G. Flagą wyjechali do Płok na obchody 72-rocznicy śmierci Sługi Bożego Ks.Michała Rapacza.
Grupie uczniów towarzyszyli nasi parafianie.
W piątek 11 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
227 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią p. M. Żurek przybliżyli nam znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski.
Konstytucja 3-Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy. Jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.
Konstytucja 3-ego Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ( po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą.
Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym, rocznica uchwalenia konstytucji była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – Święta Narodowego.
DB
W dniu 11.05.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie odbył się konkurs „Życie i działalności Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza”.
Wyniki konkursu:
Maksymalną liczbę punktów (27) uzyskali następujący uczniowie:
Szczepaniec Anna –kl.III G
Płachytka Agnieszka – kl. III G
Mucha Marlena – kl. III G
Mucha Emilia – kl. VII
Rapacz Martyna – kl.VII
Drugi wynik (26,5) uzyskała Matlak Mariola – kl. III G
Trzeci wynik (23,5) – Stępniowska Paulina – kl.III G
Pozostali uczestnicy:
Studziński Jakub (21,5) – kl.VI
Rapacz Dominika (21) – kl. VII
Szczepaniec Kasia (20,5) – kl. III G
Wójcik Gabryś (19) – kl. III G
Uchacz Justyna (18,5) – kl. VII
Bajak Paweł (16,5) - kl. II G
Wójcik Marcin (11) – kl. VII
Szczepaniec Marcin (10,5) – kl. II G
Uchacz Marcin (9,5) – kl. VI
Pietrzak Michał (8,5) – kl. VII
Filipiec Kamil (7,5) – kl. VI
Pustelnik Maciej (7) – kl. VII
Pustelnik Kinga (7) – kl. VII
bibliotekarz: Janina Chmiel
26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole upamiętniono ofiary zbrodni sprzed 78. lat dokonanej przez Rosjan na Polakach. Apel katyński przygotowała klasa IVc wraz z wychowawczynią mgr Katarzyną Burtan. Przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące okrutnego mordu na polskiej inteligencji, zaprezentowano poezję opowiadającą o tym tragicznym wydarzeniu, a Natalia Mońko i Małgorzata Biedrończyk w krótkiej scence dramowej wcieliły się w żonę i córkę jednego z oficerów, który dramatyzm tamtych dni zapisał w pamiętniku. Dziewczynki odczytały fragmenty tej przejmującej relacji, a kończąc, symbolicznie zgasiły świecę.
Uczniowie kl. IVc byli bardzo przejęci tematyką apelu. Tydzień wcześniej podczas godziny wychowawczej z zainteresowaniem, a momentami z niedowierzaniem, wysłuchali pogadanki na temat naszej trudnej wojennej historii. Zadawali wiele pytań wychowawcy, a później rodzicom w domach. W efekcie powstała ciekawa gazetka tematyczna w sali nr 5, a na ścianie zawisła reprodukcja obrazu Matki Boskiej Kozielskiej wypożyczona nam przez nauczyciela historii p. Marię Hajdas.
Po apelu wręczono nagrody za udział w Szkolnym Konkursie Walentynkowym na najpiękniejszy wiersz o tematyce miłosnej. W kategorii klas I-III nagrodzono: Natalię Uchacz z klasy Ib, Ksawiera Biedrończyka z klasy Ib i Tomasza Pustelnika z klasy Ib. Wyróżnienie otrzymali zaś: Anna Druzgała z klasy IIb i Magdalena Matlak z klasy Ia. W kategorii klas IV-VII: miejsce I zajęła Wiktoria Stożek z klasy IVa, miejsce II zdobył Oskar Nowak z klasy VI, a miejsce III - uczennica klasy IIIb Milena Kozak. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez uczennice klasy VII: Emilię Muchę, Kingę Pustelnik i Natalię Kozak, pod czujnym okiem mgr Katarzyny Burtan.
K.B.
26 kwietnia w Zespole Szkoół Techniczno-Ekonomicznych odbyła się gimnazjada sportowa z piłki siatkowej drużyn 3-osobowych. Rywalizowali między sobą uczniowie z różnych szkół z całego powiatu myślenickiego. Zgłosiły się zespoły z Myślenic, Bysiny, Raciechowic, Gruszowa, Pcimia, Krzyszkowic, Trzemeśni, Lubnia, Stróży, Wiśniowej, Tokarni, Krzeczowa, Jawornika, Tenczyna, Dobczyc, Sieprawia.
Nasi chłopcy w składzie - Paweł Karpierz, Patryk Mucha i Mariusz Łabuz - zajęli I miejsce w finale B trójek siatkarskich.
24 kwietnia 2018 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Poziom konkursu był wysoki. Uczniowie zaprezentowali wiersze i fragmenty prozy. Ocenie podlegały: wymowa i intonacja, interpretacja tekstów, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.
Celem konkursu była:
popularyzacja literatury polskiej,
upowszechnianie kultury żywego słowa,
kształtowanie wrażliwości literacko- językowej.
W konkursie wzięło udział 13 recytatorów z kl. I – III.
Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Utwory były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Wyniki naszych uczniów:
I miejsce - Milena Góra klasa I b
II miejsce - Mariusz Stopiński klasa II a
III miejsce - Amela Karcz III a
Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Żurek – klasa II b
Michał Swałtek – klasa II a
Blanka Kowal – klasa III a
Tego samego dnia wyłoniono najlepszych recytatorów z klas IV-VI. W rywalizacji wzięło udział 8 uczniów: Wiktoria Stożek (kl. IVa), Jan Biel (kl. IVb), Martyna Druzgała (kl. IVb), Martyna Nawara (kl. IVb), Judyta Spiszak (kl. IVb), Ksawier Burtan (kl. V), Andrzej Flaga (kl. V) i Bartłomiej Swałtek (kl. V).
Jury, w składzie: mgr Janina Chmiel mgr Marta Kędzior i mgr Katarzyna Burtan, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce zajął Bartłomiej Swałtek (kl. V),
II miejsce zajęła Martyna Nawara (kl. IVb),
III miejsce zajął Andrzej Flaga (kl. V).
Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Stożek z kl. IVa.
Laureaci konkursu będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w budynku GOK w Lubniu.
Gorąco dziękujemy uczniom, którzy pięknie przygotowali się do konkursu.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Ponadto wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Konkursu Recytatorskiego.
DB, KB
11 kwietnia 2018 r. do naszej szkoły przyjechał ukraiński cyrk „Szok”. Cała społeczność uczniowska obejrzała ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona.
Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.
DB
W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. nasze dwie drużyny w kategorii U12 wzięły udział w Finale Województwa Małopolskiego Turnieju Z podwórka Na Stadion. W kategorii dziewcząt wystąpiło 18 drużyn. W kategorii chłopców ilość była podobna. Mecze rozgrywane były równolegle, jednocześnie na 12 boiskach.Taki stan rzeczy spowodował, że niestety dla nas czasem było tak, że dziewczęta oraz chłopcy rozgrywali swoje spotkania równocześnie, co nie było zbyt dobrym dla nas rozwiązaniem.
Dziewczęta znalazły się w grupie z drużynami: SP Zakopane, UKS Trójeczka Staszkówka-Jelna oraz Sp Książnice Wielkie. W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta pokonały drużynę z Książnic Wielkich 3:0. W drugim spotkaniu kolejna wygrana z zespołem z Zakopanego 3:1. W ostatnim grupowym spotkaniu dostaliśmy lekcję futbolu od drużyny UKS Trójeczki Staszówka-Jelna. Przegraliśmy dość wysoko. Zajęliśmy dobre drugie miejsce w grupie. Niestety przez gorszy bilans bramkowy nie awansowaliśmy do ćwierćfinałów tych rozgrywek. (z pięciu grup awansowały trzy najlepsze zespoły, które zajęły drugie miejsca). Na pocieszenie zostaje nam fakt, że przegraliśmy z zespołem, który wygrał zdecydowanie cały ten turniej. Będziemy śledzić z ciekawością ich losy w finale ogólnopolskim. Z całego naszego występu należy być zadowolonym.
Skład Dziewcząt: Talaga Jagoda, Gracz Aleksandra, Węgrzyn Anastazja, Pieron Karina, Paś Oliwia, Chwała Kinga, Płachytka Magdalena, Leśniak Emilia, Kukułka Gabriela.
Chłopcy zaczęli zawody inaczej niż dziewczyny. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną z Nowego Targu. Przegraliśmy 2:1 tracąc bramki na własne życzenie. Mieliśmy swoje okazje, sytuacje sam na sam, słupek, poprzeczkę. No ale... W drugim spotkaniu przegraliśmy wysoko 4:0 z zespołem Halnego Kamienica. Znowu popełniliśmy bardzo proste błędy, szczególnie przy wyprowadzeniu piłki. Na Zakończenie pokonaliśmy zespół Zawratu Bukowina 2:0. Trzeba powiedzieć, że nie udał nam się ten turniej. Na otarcie łez pozostaje nam fakt, że drużyna Halnego Kamienica wygrała cały ten turniej. Nie leżą nam te boiska w Nowej Hucie, nie leżą. (szkoda, że na finale województwa są takie).
Skład Chłopców: Żernowski Paweł, Duda Wiktor, Paś Jakub, Flaga Andrzej, Gabriel Kaleta, Mucha Kacper, Ksawery Druzgała, Kamil Świętek, Rataj Dawid, Górka Bartek.
Podsumowując, fakt że mogliśmy wystąpić w tych finałach jest dla nas dużym plusem. Dzieci dostały wiele nagród, upominków, poczęstunków i tu należą się brawa dla Organizatora i sponsora głównego Firmy Tymbark. Warto było pojechać i tam zagrać. Trenujemy dalej ...
TP
Dnia 26 marca 2018 r. odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”, w której wzięło udział 39 uczniów z klas I - III.
klasy I – 14 osób
klasy II – 13 osób
klasy III – 12 osób
Olimpiada Olimpusek polega na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Olimpiada polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zawierającego elementy edukacji polonistycznej, społecznej, przyrodniczej i matematycznej. Test składał się z 21 pytań o różnym stopniu trudności.
Za prawidłowo rozwiązany test można będzie otrzymać aż 210 punktów. Uczeń, który zdobędzie maksymalną liczbę punktów zostanie laureatem I miejsca i otrzyma grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Pozostali uczestnicy dostaną dyplomy uznania.
Oczekując na wyniki, trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie.
Każdy uczestnik olimpiady OLIMPUSEK, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych zostały przewidziane nagrody w postaci atrakcyjnych książek, dyplomów grawerowanych oraz dyplomów laureata.
DB
22 marca 2018 r. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowała Daria Biedrończyk. W kategorii klas IV-V reprezentowały nas trzy osoby: Wiktoria Stożek (kl. IVa), Natalia Mońko (kl. IVc) oraz Bartłomiej Swałtek (kl. V). Natomiast w kategorii klas VI-VII do rywalizacji przystąpili Maciej Pustelnik (kl. VII) i Julia Uchacz (kl. VII).
Rywalizacja była zaciekła i bardzo wyrównana. Poziom trudności był wysoki. Prace oceniali nauczyciele języka polskiego pracujący w Szkołach Podstawowych w gminie Lubień.
Uczniowie klas I-III pisali wylosowane dyktanda. Nie były one łatwe, ale uczestnicy doskonale sobie poradzili
Wyniki konkursu w kategorii klas I-III:
I miejsce – Damian Woszczyna Szkoła Podstawowa w Lubniu,
II miejsce – Daria Biedrończyk Szkoła Podstawowa w Tenczynie,
III miejsce Aleksandra Świętoń Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej.
Wyniki konkursu w kategorii klas IV-V:
I miejsce – Bartłomiej Swałtek - Szkoła Podstawowa w Tenczynie (praca bezbłędna),
II miejsce – Wiktoria Stożek - Szkoła Podstawowa w Tenczynie,
III miejsce – Gabriela Wojciechowska - Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej.
Wyniki konkursu w kategorii klas VI-VII:
I miejsce – Magdalena Klimas - Szkoła Podstawowa w Lubniu (praca bezbłędna),
II miejsce – Julia Uchacz - Szkoła Podstawowa w Tenczynie,
III miejsce – Martyna Czerwiec - Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej.
Gratulujemy serdecznie laureatom i uczestnikom konkursu oraz życzymy im dalszych sukcesów w poznawaniu tajników poprawnej polskiej pisowni i interpunkcji!
KB
W dniach 19,20,21 marca dla uczniów naszej szkoły odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził brat Tomasz Łakomczyk. O świetną oprawę muzyczną zadbał brat Marek Socha. Przy organizacji pomagali siostra Sawia Waresiak, Ela Wójcik z dziewczynkami z klasy VII, a o bezpieczeństwo uczniów zadbali nauczyciele naszej szkoły. Brat Tomasz znakomicie głosił Słowo Boże odwołując się przy tym do obrazu, śpiewu oraz inscenizacji teatralnych. Przedstawione scenki prowadziły do konkluzji, że Bóg nie jest złota rybką, która spełnia życzenia, policjantem oraz złą nauczycielką, którzy napominają, tylko ratownikiem, który uczy. Daje zasady, parę razy upomina, pokazuje jak żyć dobrze. Nie krzyczy, nie ma pretensji, ratuje nas abyśmy byli święci. „Rzuca” nam koła ratunkowe w postaci modlitwy, spowiedzi i Komunii świętej. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, licznie wzięli w zorganizowanym konkursie plastycznym i nawet w domu chętnie śpiewali pieśń Arki Noego pt. „Twoje Światło”, która stała się prawdziwym hitem rekolekcji.
D.G.
Na zajęciach technicznych, odbywających się dwie godziny tygodniowo, grupa dziewczynek z klasy III gimnazjum rozwija swoje zainteresowania artystyczne. Uczennice wykonują prace z wykorzystaniem trudniejszych i czasochłonnych technik. Ich twórczość okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna w rozwiązaniach, także wartościowa pod względem estetycznym.
Podczas wykonywania prac plastycznych, widoczne było zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia celu. Pozwoliło to na stworzenie pięknych prac plastycznych o różnym przeznaczeniu użytkowym, przy czym uczennice wykazały się oryginalnością i pomysłowością. W tym miejscu prezentujemy ostatni wytwór pracy dziewczynek z klasy II gimnazjum.
DB
Dnia 16 marca 2018 r. roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas I - III.
Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną . Zwycięzcy przeszli do etapu gminnego, który odbędzie się 22. 03. 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury.
Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.
Oto zwycięzcy:
1 miejsce: Daria Biedrończyk – klasa III a
2 miejsce: Bartosz Filar – klasa II a
3 miejsce: Dorota Rapacza – klasa II b
4 miejsce: Ewelina Rapacz – klasa III b
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom.
DB
15 marca 2018r. odbyła się 27 edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli licznie udział w tym konkursie. W kategorii Żaczek test pisało 10 osób, w kategorii Maluch - 18, w kategorii Beniamin - 6, w kategorii Kadet - 8, a w kategorii Junior - 5 osób.
Oczekując na wyniki, trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w tym konkursie.
Konkurs KANGUR 2018 organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W 2017 roku w konkursie wzięło udział ponad 300 000 polskich uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników i szkół zawodowych.
W części Małopolski obejmującej naszą szkołę Konkursy organizuje Komitet Regionalny z siedzibą w Krakowie pod patronatem Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W konkursach może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.
Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzymał w momencie rozpoczęcia Konkursu upominek. W tym roku była to układanka - D R U T Y.
W środę 7 marca 2018r. w naszej szkole został zorganizowany wyjazd do Oświęcimia oraz Pszczyny. Na wycieczkę wybrała się klasa III gimnazjum wraz z wychowawcą p. Hajdas oraz p. Żurek. Będąc w Oświęcimiu, mieliśmy okazję lepiej poznać historię naszego kraju w okresie II wojny światowej. Czasy okupacji, masowego mordu oraz nienawiści do rasy żydowskiej nie są nam już obce. Zwiedziliśmy tam dwa obozy: Auschwitz oraz Brzezinkę. Te dramatyczne miejsca wzbudziły w nas dreszcze, mimo wszystko dostarczając nam dużą dawkę wiedzy na ten temat. Następnie całą grupą udaliśmy się do Zamku w Pszczynie, gdzie mogliśmy podziwiać wiele antyków z czasów renesansu oraz epoki barokowej. W całym wyjeździe nie zabrakło też innej formy rozrywki, jaką był nasz pobyt w pizzerii. Każdy mógł zamówić to, na co miał ochotę. Wycieczka z pewnością każdemu z nas się podobała, więc na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci.
Paulina Stępniowska
08 marca 2018 odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe w Piłce Nożnej – Turniej „Z Podwórka na Stadion”. W turnieju tym wystartowały aż trzy nasze drużyny – chłopcy U8 z rocznika 2010/2011, dziewczęta U 10 z rocznika 2008/2009, dziewczęta U 12 z rocznika 2006/2007. Graliśmy na hali w Wiśniowej.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy. W tej kategorii wiekowej jest zawsze wiele emocji, ponieważ dla większości zawodników są to pierwsze starty w życiu. W pierwszym spotkaniu trafiliśmy na gospodarzy z Wiśniowej. Mecz na start, z gospodarzem, który grał na własnej hali, trudna sprawa. Przegraliśmy 0:2. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z zespołem z Sułkowic. Z każdą minutą nasz zespół poczynał sobie coraz śmielej. Tym razem podział punktów – zremisowaliśmy 0:0. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z zespołem z Głogoczowa. Bardzo szybko zdobyliśmy 4 gole, po ładnych akcjach naszego zespołu. Jednak rywale nie poddawali się do samego końca i zdołali strzelić 3 kontaktowe bramki. Napięcie utrzymywało się do ostatniego gwizdka sędziego. Na całe szczęście dla naszego zespołu, wynik nie uległ zmianie. Wygraliśmy 4:3.
W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 3 m-ce, przegrywając z drużyną z Sułkowic gorszym bilansem, bramkowym. Cały nasz występ należy ocenić bardzo pozytywnie.
Później do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, a jako pierwsze zagrały te młodsze. We wcześniejszych eliminacjach mieliśmy tylko jednego rywala, zespół z Tokarnii. Tym razem znowu ta sama sytuacja, rywal tylko jeden, zespół gospodarzy z Wiśniowej. Taki obrót spraw spowodował, że ten pierwszy mecz był zarazem meczem ostatnim, finałowym. Nasze dziewczęta ambitnie walczyły i zdołały pokonać rywala 3:1. W naszej drużynie wyróżnić należy Milenę Sobieraj, która miała duży wkład w to zwycięstwo. Gratulacje dla zespołu.
W ostatniej rozgrywanej tego dnia kategorii zagrały dziewczyny starsze z rocznika 2006/2007. Sytuacja dokładnie taka sama jak w przypadku dziewczyn młodszych. W wcześniejszych eliminacjach pokonany zespół z Tokarni a w finale powiatowym tylko jeden rywal, zespół z Wiśniowej. W spotkaniu tym, widać już było, że nasze dziewczęta coś wiedzą i potrafią. Zasłużone zwycięstwo 2:0. Cały zespół ambitnie walczył, a największy wkład w to zwycięstwo miała Anastazja Węgrzyn (Super Nastka tak trzymać).
Zarówno Dziewczęta Młodsze a także Dziewczęta Starsze uzyskały awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 10 kwietnia 2018 na obiektach Com Com Zone w Krakowie - Nowej Hucie. Super sprawa, w finałach wojewódzkich mamy trzy drużyny, bo obok dziewcząt mamy jeszcze chłopców z kategorii U 12. Tak trzymać.
TP
We wtorek 06 marca nasza drużyna chłopców z rocznika 2006-2007 wzięła udział w Powiatowym Etapie Turnieju z Podwórka na Stadion. Graliśmy na hali sportowej w Wiśniowej.
W finałach wystartowało sześć drużyn, które przeszły już jedną rundę eliminacji – Pcim, Wiśniowa, Sułkowice, Brzączowice, Siepraw, Tenczyn. Rywalizacja została przeniesiona do dwóch grup. Nam przypadło zmierzyć się z zespołami z Wiśniowej oraz Pcimia.
W pierwszym spotkaniu wszystko układało się po naszej myśli. Wygraliśmy w stosunku 3:0 z zespołem z Wiśniowej. Później zagraliśmy z zespołem z Pcimia, z którym zmierzyliśmy się już we wcześniejszej rundzie (tam był wynik 0:0, a drużyna z Pcimia uzyskała awans razem z nami). Tym razem sytuacja znowu się powtórzyła, wymiana ciosów z obu stron, ale bramek nie było. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Tym sposobem musieliśmy czekać na wynik pomiędzy drużyną z Pcimia a drużyną z Wiśniowej. Chłopcy z Wiśniowej bardzo ambitnie podeszli do tego spotkania i nieznacznie przegrali 2:1. Taki obrót spraw premiował nas do gry w ścisłym finale tego turnieju.
W finale zmierzyliśmy się z bardzo dobrze grającą drużyną z Brzączowic. Trzeba powiedzieć, że spotkanie to ułożyło się po naszej myśli ponieważ jako pierwsi objęliśmy prowadzenie 1:0, którego nie wypuściliśmy z rąk do końca spotkania. Mieliśmy w tym meczu swoje problemy, zwłaszcza pod koniec meczu, kiedy to graliśmy w osłabieniu po dwuminutowej karze dla naszego zawodnika. No ale zespół walczył ambitnie co przyczyniło się do odniesienia tego sukcesu. Finał wojewódzki odbędzie się najprawdopodobniej 09.04.2018 w Krakowie na obiektach Com Com Zone w Nowej Hucie.
Gratulacje dla drużyny.
Skład: Żernowski Paweł, Duda Wiktor, Paś Jakub, Flaga Andrzej, Gabriel Kaleta, Mucha Kacper, Ksawery Druzgała, Kamil Świętek, Rataj Dawid, Górka Bartek.
TP
W niedzielę 4 marca nasza drużyna Żaków wzieła udział w Memoriale Charytatywnym im. Stacha Cichonia w Myślenicach – Hala Sportowa na Zarabiu. Zaproszone były cztery drużyny: Orliki Myślenice, Karpaty Siepraw, Trójka Myślenice i UKS Topór Tenczyn. Każda z drużyn rozegrała po trzy mecze na zasadzie każdy z każdym. Pierwszy mecz graliśmy z drużyną Trójki Myślenice, gdzie było widać wśród naszych chłopców duże zaangażowanie w grze i zawziętość, która pozwoliła nam przebywać na połowie przeciwnika prawie przez cały mecz. Taki obrót spraw przyczynił się do tego, że nasz bramkarz tylko raz dotknął piłki. Drugim zespołem z którym przyszło na się spotkać, były Karpaty Siepraw i tutaj chłopcy musieli się wykazać większymi umiejętnościami. Bardzo ładnie wychodziło nam rozgrywanie piłki i pilnowanie swoich pozycji. Trzeci mecz z Orlikami z Myślenic był dla nas najważniejszy bo zarówno oni jak i my wygraliśmy swoje dwa poprzednie spotkania. Tutaj szanse były wyrównane i musimy przyznać, że mieliśmy dużo szczęścia. Pokazaliśmy też niezły charakter, świetną komunikacje między zawodnikami. Docenić trzeba też naszego bramkarza, który wykazał się wieloma wspaniałymi interwencjami. Zajęliśmy pierwsze miejsce, ale nie chodzi tutaj o wynik lecz o doskonalenie swoich umiejętności piłkarskich , dobrą zabawę i wspieranie wspaniałych inicjatyw lokalnych.
Podsumowując pokazaliśmy się z dobrej strony przed licznie zgromadzoną publicznością, co nagrodzone zostało wieloma owacjami. Każdy dostał pamiątkowy medal i skromną niespodziankę. My dziękujemy organizatorom za przeprowadzenie udanego turnieju oraz całej imprezy o tak szczytnym celu. Orzeł Myślenice - Tak Trzymać !!!. Memoriał im. Stacha Cichonia to impreza o charakterze charytatywnym, robiona przez ludzi dla ludzi. Fajnie, że w dzisiejszych czasach są ludzie których stać na tego typu działania.
TP
Harmonoghram tegorocznych rekolekcji przedstawia się następująco:
NIEDZIELA – 18 MARCA 2018 r.
godz. 7.30 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 9.00 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 11.00 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 16.15 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym
godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną, a po niej nauka dla młodzieży szkół średnich i pracującej
PONIEDZIAŁEK – 19 MARCA 2018 r.
godz. 7.30 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 9.00 – nauka rekolekcyjna dla klas: VII i II, III gimnazjum
godz. 10.30 – nauka rekolekcyjna dla klas: IV, V, VI
godz. 12.00 – nauka rekolekcyjna dla przedszkolaków i klas: O, I, II, III
godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną
WTOREK – 20 MARCA 2018 r.
godz. 7.30 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 9.00 – nauka rekolekcyjna dla klas: VII i II, III gimnazjum
godz. 10.30 – nauka rekolekcyjna dla klas: IV, V, VI
godz. 12.00 – nauka rekolekcyjna dla przedszkolaków i klas: O, I, II, III
godz. 15.00 – Msza św. z nauką dla osób starszych i chorych (z udzieleniem sakramentu chorych)
godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną
ŚRODA – 21 MARCA 2018 r.
godz. 7.30 – Msza św. z nauką ogólną
godz. 9.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji dla klas: VII i II, III gimnazjum
godz. 10.30 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji dla klas: IV, V, VI
godz. 12.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji dla przedszkolaków i klas: O, I, II, III
godz. 16.30 – Nabożeństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy
godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną
Spowiedź:
- codziennie pół godziny przed nauką rekolekcyjną
- 27.03.2018 w Wielki Wtorek
Posługuje: br. Tomasz Łakomczyk OFMCap
W dniu 08.01.2018r. w Krakowie odbył się pogrzeb Pana Piotra Marii Boronia, projektanta naszych szkolnych sztandarów - Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza oraz Gimnazjum im. Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Tenczynie.
Mszę Świętą przy trumnie zmarłego odprawił, w kolegiacie akademickiej Św. Anny, nasz Rodak O. Józef Mońko. Pan Piotr został pochowany na cmentarzu Prokocimskim w Krakowie. W pogrzebie wzięli udział przedstawiciele naszych uczniów i dyrekcja wraz ze Sztandarami.
DB
Powered by aSc EduPage